Më mbaj mend (për 1 muaj)

Krimineli

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  103
(1984-2011)  
  • Emri i Vërtetë:
  • Edmond Nersadi
  • Vendlindja:
  • Bajze (Shkoder) 
BIOGRAFIA: Krimineli është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. EDMON NERSADI EMIGROI NE ANGLI NE MOSHE TE RE BASHKE ME SHOKUN E TIJ M-16. ATA SHKRUAJTEN VARGJET E PARA PER RREP RRUGE.AI SE BASHKU ME J.R DHE BLAZZER KRIJOI GRUPIN OTR. Në Maj 2008, Krimineli merr pjesë në Top Fest 5 me këngën "Non Stop". Në vitin 2010-2011, doli një Mixtape nga Noizy i cili ja kishte vënë titullin ”Most Wanted” ku bënte pjesë dhe grupi i tij OTR. Në ato vite filluan disa përçarje midis Noizy-t dhe djemve të grupit OTR si...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Anëtar i labelit

O.T.R.

Komente

5 🔥Rrugt E Zeza (2010)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Rameka

Bohemi

G Bani

Zero

Albboy

AK

Eagleye (Kiameti)

Mali G

JR

DMC aka Babloki

Tags: Krimineli, Edmond Nersadi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet