Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kujtim Prodani - Shpirt I Trazuar Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  10

NJERËZ TË LODHUR SA SHPESH SHIKOJ!
ME SUPET ULUR PREJ TRISHTIMIT.
JETË MONOTONE TI VODHE GJITHÇKA BRENDA MEJE,
POR ËNDRRAT TA DISH, AS DASHURINË, TI NUK M’I MORRE DOT.

KU PO SHKON TI O NJERI ?!
KU PO SHKON SHPIRT I TRAZUAR ?!
KUSH JETOI PËR DASHURINË,
NË PARAJSË KA SHKUAR.

NJERËZ TË QESHUR SA DUA TË SHOH,
E JO SILUETA DËSHPËRIMI.
JETË E BEKUAR SOT VJEN E NESËR SHKON,
KUSH FAL DASHURI, DASHURUAR RRON.

KU PO SHKON TI O NJERI….

TI ECËN RRUGËS ME REKLAMA,
NDJEHESH I HUAJ, SI ALIEN,
E GJITHÇKA GJENDET NË OFERTA,
VEÇ MIRËSINE VËSHTIRË E GJEN.

SE U BË KOHË DUKE SHPRESUAR,
KY REALITET PA POEZI,
NGA VETJA SHUMË JEMI LARGUAR,
QUO VADIS O NJERI!


Kujtim Prodani - Shpirt I Trazuar
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shpirt I Trazuar".
3. Video është e këngës "Shpirt I Trazuar", por nuk këndohet nga Kujtim Prodani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kujtim Prodani:


Komente 0