Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kujtim Prodani - Hej Mik Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Hej mik, u mbyll ditari i jetës
Mbaroi, dhe fletë e fundit sot u kthye
Ky çast i të vërtetës, i frymës që t’shkoi fare lehtë
Në qetësi, pa kunj, pa lot

Na ike dhe ti rrebeli i përjetshëm mbi tokë
Betejën me fatin se fitove dot
Hej mik, në cilin yll të ndali hapi? A e din?
Me engjëjt lart po flet tani

Këtu gotën e jetës, përgjysëm e le miku im
Gotën e jetës ku hidhje brengat ti
Ti pas një liqeni, sy i lotuar më ngjan
Pasqyrë ku të kërkoj, pasqyrë ku të gjej

Hej mik, hej mik

Hej mik, u mbyll ditari i jetës
Mbaroi, dhe fletë e fundit sot u kthye
Ky çast i të vërtetës, i frymës që t’shkoi fare lehtë
Në qetësi, pa kunj, pa lot

Na ike dhe ti rrebeli i përjetshëm mbi tokë
Betejën me fatin se fitove dot
Hej mik, në cilin yll të ndali hapi? A e din?
Me engjëjt lart po flet tani

Hej mik, hej mik

Në ditët që fiken, më dhemb fikja jote
Më fal mik i dashur, s’ta them dot me fjalë
Dhimbja thyen gurin, loti thërmon drurin
Heshtje mbjell vdekja tani që s’të kam pranë

Hej mik, hej mik


Kujtim Prodani - Hej Mik
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hej Mik".
3. Video është e këngës "Hej Mik", por nuk këndohet nga Kujtim Prodani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kujtim Prodani:


Komente 0