Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kumrije Mustafa & Besim Krasniqi - Kush Po Vjen Me Temena Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


BESIMi
dy tri dit pa hy n'pranver
ni bylbyl na bajka ver
po thrret nana si rrufe
e lumja une u bana me re

e lumja une u bana me re

kush po vjen me temena
po vjen nusja mashallah
cele deren krah e m'krah
hyn ne oborr me bismilah (2x)

nisja tash me def (4x)

ishalla per hajr
e me muhabet (2x)

Kumrija
o moj nuse n'fustan t'bardh
lumja ti te kush ke ardhe
me aps lyp neper dynja
se vend ma t'mire
tybe n'kishe ra

se vend ma t'mire
tybe n'kishe ra

kush po vjen me temena
po vjen nusja mashallah
cele deren krah e m'krah
hyn ne oborr me bismilah (2x)

nisja tash me def (4x)

ishalla me gzim
edhe me shyhret (2x)


Ky tekst u dërgua nga  Beni


Nuk kemi video për këtë këngë.
Kumrije Mustafa & Besim Krasniqi - Kush Po Vjen Me Temena
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kush Po Vjen Me Temena".
3. Video është e këngës "Kush Po Vjen Me Temena", por nuk këndohet nga Kumrije Mustafa & Besim Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kumrije Mustafa:


Komente 0