TEKSTESHQIP

Kushtrim Lika
Hala Po T'du Dashni
Lyrics

Dashni du me dit
at del loti si mu
saher un kam prit
te fala ti mem qu

Malli me ka mbyt
zemren ma ke vra
o pasha ket jete
shpirti tdon hala

REF(2X)
Hala pot du dashni
spo muj met harru
e di zemra pot dhem
e di qe ke gabu

Ti a ki dashni
a menon per mu
un te du me shpirt
falje tkam kerku

ti krejt e ke hup
zemren qe tka dasht
per tjeter dashni
ma nuk jemi bashk.
INFO
Ka material edhe për videotekën shqiptare, sepse projekti muzikor lansohet tek publiku i kompletuar me shije edhe me videoklip, për të cilin u përkujdes A Films. Ky videoklip u publikua me datë 9 Shkurt 2023. Komponues i muzikës dhe producenti audio është Artan Mezini (Arti Rec), teksa për këtë këngë ka punuar tekstin Edon Sejdiu.