Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Lady Antebellum - Friday Night  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/01/2007

2006-12-31T23:00:00+00:00FRIDAY NIGHT  
 
I DON'T WANNA BE YOUR MONDAY MORNING HEADING BACK TO WORK
STUCK IN TRAFFIC GOING SLOW NOTHING ON THE RADIO
I DON'T WANNA BE ANOTHER CHORE TO CHECK OFF ON YOUR LIST
OF THINGS YOU GOTTA DO AND PLACES THAT YOU GOTTA GO
 
OH NO…
 
I WANNA BE YOUR FRIDAY NIGHT SWEET RIDE
SUMMERTIME SUNSHINE BAREFOOT IN THE MOONLIGHT
I WANNA BE YOUR JACKPOT HOT SPOT WIDE OPEN ROAD IN A CANDY APPLE RAG TOP
I WANNA SET YOU FREE
I WANNA TAKE YOU HIGH
I WANNA BE
WANNA BE YOUR FRIDAY NIGHT
 
WE CAN ROCK TOGETHER LET THE GOOD TIMES ROLL FOREVER
FILL UP OUR CUP MAKE A MEMORY DRINK IT UP
I DON'T WANNA MISS ANOTHER MINUTE WANNA LIVE IT WITH YOU
‘NEATH THE BLUE SKY FALLIN' IN LOVE
 
YEAH…
 
CHORUS
 
BRIDGE
(I WANNA BE YOUR GET-AWAY
AT THE END OF EVERY DAY
THAT WINDOW'S ROLLED DOWN KINDA SONG YOU LOVE TO PLAY)
 
SOLO
 
I WANNA BE YOUR LEMONADE IN THE SHADE
MONEY IN YOUR POCKET CAUSE YOU JUST GOT PAID BABE
 
CHORUS

WRITTEN BY ROB CROSBY/ERIC PASLAY/ROSE FALCON


Më Shumë Këngë Nga Lady Antebellum:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet