Më mbaj mend (për 1 muaj)

Laorjan Ejlli

Laorjan Ejlli
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4
Këndon kryesisht: pop

Laorjan Ejlli është këngëtar. Laorjan Ejlli vjen nga qyteti i njohur i arsimit dhe kulturës, qyteti i Shkodrës. Ka përfunduar studimet e larta në Universitetin e Arteve, Tiranë në degën e kantos por zotëron mirë dhe instrumentin e gitarës. Aktualisht punon si këngëtar profesionist në estradën profesioniste të Shkodrës, pranë teatrit Migjeni. Leorjani është pjesëmarrës i shumë eventeve kulturore, artistike, kombëtare dhe lokale si “Kënga Magjike”, festivali i këngës “Lule Borë” ku është vlerësuar me çmime.

Në Tetor 2018, Laorjan Ejlli merr pjesë në Kënga Magjike 2018 me këngën "Fukara".

Në festivalin e Zambakut Laorjani vjen me këngën “Një lules”, një krijim i Oleg Gjerga, me vargje të Brunilda Gajtani dhe orkestrim nga Gazmend Kraja.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0