Më mbaj mend (për 1 muaj)

Laureta Meci

Laureta Meci
  • Vendlindja:
  • Kucove 
  • Jeton dhe vepron në :
  • U.S.A. 
  • Mosha:
  • 44 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 30 Gusht 1977
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♍ Virgjeresha
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  50

Laureta Meci është këngëtare e njohur. ENGLISH:
Laureta Meci is an immigrant from her native Albania. Her and her family moved to Athens, Greece in 1995. In 1998 she came to the United States to pursue her college studies and in the past three years has begun to follow a career path in performing arts. She has completed courses at the prestigious Stella Adler School of Acting in New York City and continues to advance her career in acting, singing, and modeling. Laureta has been involved in several productions in America such as her song and music video "Respect Me" and Shadow Kill. Other projects include being a featured model in several national print advertisements and promotional videos, such as a campaign for American Culture Hair Care Products. Laureta has been interviewed and photographed for several Albanian magazines and newspapers, as well as being featured on Albanian TV.

SHQIP:
Laureta Meci është një emigrant nga Shqipëria. Ajo dhe familja e saj u shpërngulën në Athinë, Greqi në vitin 1995. Në vitin 1998 ajo erdhi në Shtetet e Bashkuara për të ndjekur studimet e saj kolegj dhe në tre vitet e fundit ka filluar të ndjekë një rrugë karriere në artet artistike. Ajo ka përfunduar kurse në Shkollën prestigjioze Stella Adler të udhehequr në New York City dhe vazhdon të avancojë karrierën e saj në aktrimin, këndimin dhe modelimin. Laureta ka qenë e përfshirë në disa producime në Amerikë, si këngën dhe videoklipin e saj "Respect Me" dhe Shadow Kill. Projekte të tjera përfshijnë të qenit një model i paraqitur në disa reklama kombëtare të shtypura dhe reklama promovuese, të tilla si një fushatë për American Culture Hair Care Products. Laureta është intervistuar dhe fotografuar për disa revista dhe gazeta shqiptare, si dhe është paraqitur në televizionin shqiptar. Laureta po punon aktualisht në më shumë këngë, si dhe plotësimin e gjatësisë së funksioneve të ndjekur nga Shadow Kill.


Më datë 5 Korrik 2007, Laureta Meci publikon videoklipin "Respect Me", në bashkëpunim me Sydefx & KnowOne.

Më datë 13 Dhjetor 2008, Laureta Meci publikon videoklipin "Santa Baby".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

1


Komente 1