Më mbaj mend (për 1 muaj)

Laureta Pjetri - Kolazh Veriu Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

 Oh n'ato kroje,eu n'ato burime
O ku a lind-o, oh mirdita ime
O tingellon, oh nje Valle vetme
eu e ka dasht-o, oh zoti per vete.
Vallzon lokja me 7 shkronja
I hap krahet si shqiponja
Me 7 shkronja por si drita
Nana ime esht Mirdita
Qenka pjekur Shega
Oh moj vajze Lezhjane
Prit pak ta ul degen
Se ti shege mu bane
Kepute kepute
More shegen
E kuq si gjaku
Me ta puth pak syrin
Po me djeg marakun
Oh moj vajze Lezhjane
Moj sirene e detit
Kur zbret nga kalaja
Te gurrat e begut
Here si vale e drinit
Here si fllad fushe
Oh moj sheg e ambel
Kam me tmarr per nuse
Ne maje t'kunores o
Me pisha t'rrethuar x2
Jan Liqejt e Lures o
Gjith me uj t'kulluar x2
Dhe sa bukur valet duken
Bashk me lulet kur valviten
Si Liqejt e Lures pra
Oj kerkund nuk ka
Je e bukur moj vendlindje
Sa te dua Lura ime
Si Liqejt e Lures pra
Oj kerkund nuk ka
te me zgjosh moj nane nga gjumi
por sa te dalin drita, por sa te dalin drita moj nane
se do dal ne bahce oj nan me mbledh
trendafila, me mbledh trendafila oj nan.
hajde ne bahce dil ni her, moj lulja e arit, ne deget e molles e hedh era shamin e beqarit
Ku rrjedh qetë lumi hej
Ku ndal turrin drini
U rrit nëpër shekuj hej
Ni thesar florini
Kosova krenare
Me gjoksin prej shkambit
Dole fitimtare hej
I dhe nder gjithë kombit
Ty po ta knoj kangën
E po e heq mallin
Kosovë e Adem Jasharit
Hej ta puthsha ballin
Hej ta puthsha ballin o hej
Laureta Pjetri
Publikimi: 21/04/2021
Produksioni: Xhejms Prenga
Beat/Instrumental: Studio Oroshi
Video Produksioni: Studio OroshiLaureta Pjetri - Kolazh Veriu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kolazh Veriu".
3. Video është e këngës "Kolazh Veriu", por nuk këndohet nga Laureta Pjetri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Laureta Pjetri:


Komente 0