Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ledi - Lamtumirë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Nuk kemi video për këtë këngë.

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Lamtumirë" kënduar nga Ledi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 2 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
2

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Eni Koçi - Lamtumirë

Eni
Ti s'em ke dasht
As pak sa t'kam dasht un 2x
S'kisha besu
Qe ti m'lendon kaq shum 2x
Sa katil, sa katil u tregove
Zemren time e mashtrove, ti
Plot me helm, plot me helm ti mu m'dole
Zemren time e lendove, ti

Eni:
A ke ti zemer
A ke ti shpirt
Qe ma ktheve shpinen pa lamtumire
Fisniket:
A ke ti zemer
A ke ti shpirt
Qe luan me mua, s'e kam prit

Me kan tregu, me tjetrin ti ke dal
Me tjetrin je afru
Ah
Dhe jam habit, sa shpejt me ke harru
Sa shum me ke lendu
Ah
Sa katile u tregove, e gjitha t'mirat i harrove
Edhe pse me fale dashuri
Ic per mua nuk mendove kur me tjetrin dole, shkove
Dhe me fajson mua per tradhtin

Eni:
A ke ti zemer
A ke ti shpirt
Qe ma ktheve shpinen pa lamtumire
Fisniket:
A ke ti zemer
A ke ti shpirt
Qe luan me mua, s'e kam prit
2x

Rino - Lamtumirë

Je sikur drita un mengjes
Je sikur era qe friskon
Je sikur vala qem vjen let
E mu me ndjenja me vershon
Ti per mu Je si Ander
Per mu Je siAnder
Pse ma more andren
Hey hey
E du ftyren tone
E du eran tone
E du fryman tone
Hey hey
Tkom pas e skom dit
Po mire mke prit
Se vet un tkom lan lan lan
Tasht Jom tut lyp
Per ti veq e ki Ik
Pe she qe ooh von von Von
Eyoooooo as njo nuk o si ti as njo nuk o si ti eyeyeye
Eyoooooo as njo nuk o si ti as njo nuk o si ti
Stkom dasht met than lamtumire
Stkom dasht met than lamtumire
Stkom dasht met than lamtumire

Dashnia vjen Nihere njet
E ti me Ik nuk Bon me Lan
Nese per ty esht e vertet
Ti maje afer mos e lesho
Ti per mu Je si ander
Per mu je si ander
Pse ma more andren
Hey hey
E du ftyren tone
E du eren tone
E du fryman tone
Hey hey
Ti nzemer mke met
Qitasht e per jet
Ma e Mira nbot nbot
Kurgjo ma svlen se ti me mu sje
Pe shoh qe o von von von
Eyo as njo nuk o si ti
As njo nuk o si ti
Ye as njo nuk o si ti
As njo nuk o si ti
Yeyeye
Skom dasht met than Lamtumire
Skom dasht met than lamtumire
Skom dasht met then lamtumire
Pse nuk pate pak meshir

Inva Mula - Lamtumirë

Nënë e dashur, lamtumirë
Ju le shënde’n miq të mi
Më djeg, o, një fuqi e dlirë
Drejt të përflakurës Indi…
Dhe anija lehtë lehtë lundron
Pret valët e detit të trazuar,
Për herë të fundit syri vrojton
Brigjet e Evropës së hakërruar

Më 5 shtator bëhen 18 vjet nga vdekja e nobelistes dhe humanists shqiptare Nënë Tereza dhe është pikërisht kjo datë që shqiptarët do të bekohen me një himn që do t’i bashkojë të gjitha trevat shqipfolëse.

Një himn i krijuar nga vargjet e poezisë që Nënë Tereza shkroi në vitin 1928 teksa përshkonte rrugën prej Irlandës në Kalkutë.

Vargjet e poezisë së saj “Lamtumirë” do të interpretohen nga sopranoja shqiptare me famë botërore, Inva Mula me kompozitor Lorenc Antoni.

Promovimi zyrtar i himnit është planifikuar që të bëhet në ditën botërore të bamirësisë dhe në përvjetorite 18 të vdekjes së nobelistes Nënë Tereza, pra më 5 shtator në Prishtinë.Ngjarje që për soprano Inva Mula shënon një ditë të vecantë.

Inva Mula: Ky është një projekt që na takon të gjithëve dhe ne sot e incizojmë himin e Nënë Terezës, është hapi i parë nën tinkujt e bukur të Genc Tukicit që është edhe motori kryesor i kësaj iniciative.

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 13/02/2010Më Shumë Këngë Nga Ledi (F):


Komente mbi këtë këngëLedi - Lamtumirë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lamtumirë".
3. Video është e këngës "Lamtumirë", por nuk këndohet nga Ledi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.