Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Mësuesit

Mësuesja Ime E Parë

Ditë e natë për ty mendoj,
je si një prind i dytë këtë se harroj,
me shumë dashuri më mësove ti mua,
prandaj sot guxoj,
me gjithë shpirt të them të dua.

Mesuese të dua të them sinqerisht,
zemra ime e vogël të do pafundesisht
këtë mos e harro se është e vërtetë
dhe ti e di shumë mirë edhe vetë.

Me shumë mall dhe lot ne sy,
per ty e thura ketë poezi
se ne zemrën time për ty ka vec dashuri.

- poezi nga Ledjana Kola


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  72


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet