Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Fëmijët

Qeni Dhe Macja

Qeni dhe macja jetonin ne nje shtepi
Nje dit ndodhi nje marrezi macja shpetoi
Per mrekulli
Qeni e macja su shikuan ne sy por nje enderr u plotesua
Qeni mbeti me uri ne nje kafaz te ri
Qe nga ajo dit ishte macja e gezuar qeni i hidheruar
Qe nje dit kur deren qeli macja e pa se ishte qeni
I kerkoi falje qeni qamarrok
Dhe nga ajo dite mbetën shok

- poezi nga Lejla Bela


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.1 / Votuan:  18

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet