A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #


Tema: Poezi Për Fëmijët

Qeni Dhe Macja

Qeni dhe macja jetonin ne nje shtepi
Nje dit ndodhi nje marrezi macja shpetoi
Per mrekulli
Qeni e macja su shikuan ne sy por nje enderr u plotesua
Qeni mbeti me uri ne nje kafaz te ri
Qe nga ajo dit ishte macja e gezuar qeni i hidheruar
Qe nje dit kur deren qeli macja e pa se ishte qeni
I kerkoi falje qeni qamarrok
Dhe nga ajo dite mbetën shok

- Lejla Bela


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  12

teksteshqip.com © 2007 - 2018