A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Dashurie

Te Dua

Zemra rrehi fort kur t'pash n'sy
e shpirti sikur u ringjall
krejt qënia jem sikur t'thrritke ty
gjiqka u duk sikur përrall.

Ato sy si yje t'qiellit
sikur dojshin me m'than diqka
ishte nat, e pika territ
kur u afrova e me pak za
t'thash ''Te dua''...

- poezi nga Leonora Ilazi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018