Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ligji Rruges - Ghetto Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Ne ket koh dhe ne ket vend ende krimi jeton
ne qdo an te qytetit vetem krismat i ndegjon
realitet dhe siguri tani me nuk ekziston
secili mendon per vjedhje dhe vrasje te vepron
prostitutka plot tani edhe ne ket vend
edhe pa kondom edhe ata hiq pa rend
vothin n'hund e kthizen shplut
tani ne shtepi qendron si gax e mlut
koh pas kohe telefonat asaj i cingrojn
hello baby keshtu debillat asaj i thojn
koha kalon dhe vendi yn ne krim jeton
secili gjointin me veti me tjer bashkepunon
policija rreth e rrotull dhe asgje nuk kuptojn
ku ne ket vend rinia barin e gjelbert e shijojn
nga ora 8 e nates e deri ne 3 te mesenates
tulifar ****i tani ne diskot e mbramjes
atmosfera dita-dites ne ket vend po rritet
ku droga qdo dit e me teper po shitet
dhe sida ka fillu ne ket vend mu perhap
ku as femrat tona njeri s'guxon mi kap

Ghetto esht vendi ku qendrojm
ghetto ghetto esht vendi jon ku ne qendrojm...

Faza e par mbaroj tani fillon faza e dyt
hapni vesht mir ose ma mir mbyllni syt
se ne ghetto po fillon stili jon i ri
po thojn kurvat hajde zemer and **** with me
secila ma e mir se tjetra dhe striptiz po kcejn
e kur ti afrohesh ngat nese ski pare mbrapa te kthejn
me ksi probleme qdo dit hasim ne komunikacion te seksit
qe si t'ja qet paret fillon loja e re e biznesit
ku edhe polocija nderkombetare ka ardh ashiqare
mi mashtru me pare dhe mi dhunu vajzat shqiptare
rryma ndalet dhe agregati koheve te fundit nuk po punon
secili pe ndez zjarrin me nga nje kupon
tash ne erresir ketu ne prishtin jemi
deh striptiza sadush ne ket vend kemi
nje rreth prej mercedeskave e kemi formuar
ku ne mesein e tyre jam un duke kenduar..

Ghetto esht vendi ku qendrojm
ghetto ghetto esht vendi jon ku ne qendrojm...

Keshtu fillon edhe tani faza e trete
edhe shoket e mi prej mendjemadhesis tu hjek
se n'qytet kur del krejt per politik tu bisedu
i ka rrok zori n'parlament qa esht tu maru
ku dita-dites ne ket vend po presim qa po ndodh
ku tulifar kulleri femrat mat mira i ka n'dor
nga nje diskotek ne tjetren meny *****es po shkojn
e kur esht puna te seksi at shum e preferojn
love plusi po thojn e tani po ju mbron
prandaj perdorne at nese keni nevoj
e nese nuk keni ateher asgje mos tregoni
vetem naten me femra ma mir ta kaloni
nje verzion te ri ne mund ta qesim
haverat e mi po thojn se me kto sene na mbrapa po mbesim
vetem dua t'ju them se smund t'na kopjoni
e nese sju pelqen kjo keng ateher skeni nevoj ta degjoni...

Ghetto esht vendi ku qendrojm
ghetto ghetto esht vendi jon ku ne qendrojm...


Nuk kemi video për këtë këngë.


Publikimi: 11/03/2013


Ligji Rruges - Ghetto
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ghetto".
3. Video është e këngës "Ghetto", por nuk këndohet nga Ligji Rruges.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ligji Rruges:


Komente 0