Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lind Islami - Koha Pa Ty Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  14

Kujtimet prape me mundojne
sot nuk te kam
zgjas doren doren te prek
por ti je larg .
Dhe koha nuk ndal
mekatin se fal
e endrrat i tret
dhe shpresen e vret
por ti nuk je prane
kerkoj ne gjdo ane
gjdo mbremje mengjes
dal kot e te pres
ne heshtje

REF ; Rri enderroj ,
buzeqeshjen kujtoj
zerin pres ta degjoj
ne heshtje rri
enderroj buzeqeshjen
kujtoj zerin pres ta degjoj
dhe dua te ndjej te takojj
zjarrin tend qe ndizet perhere
zemren ta ngrohh

Kujtimet prape me mundojne
sot nuk te kam
zgjas doren doren te prek
por ti je larg
Dhe koha nuk ndal
mekatin se fal
e endrrat i tret
dhe shpresen e vret
por ti nuk je prane
kerkoj ne gjdo ane
gjdo mbremje mengjes
dal kot e te pres
ne heshtje

REF ; Rri enderroj ,
buzeqeshjen kujtoj
zerin pres ta degjoj
dhe dua te ndjej te takojj
zjarrin tend qe ndizet perhere
zemren ta ngrohh

Dhe ne diten fillon nje enderr
ma zgjonn
dhe sa me larg dua qe ti serisht
te vraposhh dhe te ndjej e te gjej
nje shpirt si arome ne heshtje

REF ; Rri enderroj ,
buzeqeshjen kujtoj
zerin pres ta degjoj
dhe dua te ndjej te takojj
zjarrin tend qe ndizet perhere
zemren ta ngrohhhhh

i hope you enjoy it


Ky tekst u dërgua nga AlbbaLind Islami
Publikimi: 12/04/2012
Festivali: Top Fest 9


Lind Islami - Koha Pa Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Koha Pa Ty".
3. Video është e këngës "Koha Pa Ty", por nuk këndohet nga Lind Islami.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Lind Islami:


Komente 0