Më mbaj mend (për 1 muaj)


Lind Prizreni - Ani Bre Ani
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ani Bre Ani".
3. Video është e këngës "Ani Bre Ani", por nuk këndohet nga Lind Prizreni.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Lind Prizreni - Ani Bre Ani  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Bota"

Komente

Asnjë Koment

06/07/2018

2018-07-06T12:33:43+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ani Bre Ani" kënduar nga Lind Prizreni.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Lind Prizreni i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Lirjon Zenelaj. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Terri syve më ka ra ,
Buzë me Buzë kur t'kam pa!
(2X:O i ngrirë në vënd kam mbetë ,
Fryma mu ndal trupi m'ka vdekë!)

REF:
Ani bre ani mir ma ki ba ,
Plani yt i ligë, paska qenë me u nda!
O Ani bre ani mir ma ki ba ,
Ti nuk ki faj, fajtor vetën e la!

Vëndimin, Guximin i Bashkoj ,
Të du, por pa ty duhët te jetoj !
(2X: Unë po vujë për ndarjën tonë ,
E ty të bjën n'Mënd, por dikur vonë!)

REF:
Ani bre ani mir ma ki ba ,
Plani yt i ligë, paska qenë me u nda!
O Ani bre ani mir ma ki ba ,
Ti nuk ki faj, fajtor vetën e la!

REF: -2X-
Ani bre ani mir ma ki ba ,
Plani yt i ligë, paska qenë me u nda!
O Ani bre ani mir ma ki ba ,
Ti nuk ki faj, fajtor vetën e la!Më Shumë Këngë Nga Lind Prizreni:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë