Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lind Prizreni - Ama Zemren  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Kenge Dasmash 2019"

Komente

Asnjë Koment

05/07/2019

2019-07-05T15:28:04+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ama Zemren" kënduar nga Lind Prizreni.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Lind Prizreni i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Bledian Qoti. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

ooo ai ai ai
Krejt qa pata ti dhash
zemren time ta dhash
nuk e di qa don mo ooo
Ska mat mir se ti
Dua tjem me ty si nje engjull me je ti

ama ama zemren tande ama
buzen tande ti mu falma falma
ama ama zemren tende ama
buzen tande ti mu falma falma

Buzqeshesh veq buzqesh
kshtu mi lujte ment
me shikimet tua mua me rremben

vazhdo afrov kshtu e ke me mir
nese tputh njeher
gjithmon ke me thirr
ama ama zemren tande ama
buzen tande ti mu falma falma 2x
of aja of aja aja

ama ama zemren tande ama buzen tande ti mu falmaMë Shumë Këngë Nga Lind Prizreni:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet