Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lind Prizreni - Tallavaja Ta Zgjat Jeten  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Kenge Dasmash 2019"

Komente

Asnjë Koment

05/07/2019

2019-07-05T15:29:10+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Tallavaja Ta Zgjat Jeten" kënduar nga Lind Prizreni.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Lind Prizreni i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Daim Lala. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Atmosfera ka fillu
Sa ja nisin me vallezu
Bukuroshet lujne ne midis
Tallavaja kur ia nis

Bukuroshet lujne ne midis
Tallavaja kur ia nis

Ref...x2
Tallavaja ta zgjat jeten
Hiqe stresin kenaqe veten
Besa vallet behet nami
Une kendoj e ju vallezoni

Shume ky ritem me disponon
Hiç pa dashte vete shkon
Ritmi i shpejte e ritmi i gjalle
E dridh belin hiç pa ndal

Ritmi i shpejte e ritmi i gjalle
E dridh belin hiç pa ndal

Ref...x2
Tallavaja ta zgjat jeten
Hiqe stresin kenaqe veten
Besa vallet behet nami
Une kendoj e ju vallezoni

...

Ngoni shoke aman aman
O more vllazni e

O more vllazni e

O bukuroshet shoke o
Na kane dale n'midis e
O tallava o tash o
O po ja kam nise

Po po ja kam nise

O tallava o shoke o
Per pleq e t'ri e
O po ja nisi pak o
Me knu per dashuri e

Pak per dashurine

O po ja len Daimi
O po nji amanet e
O mos me lujte keto shoket e mi
O me dashni t'vertete

Dashuri te vertete

O se kete kange o shok o
E knova me vullnet e

Hajt me vullnet e

...Më Shumë Këngë Nga Lind Prizreni:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet