Më mbaj mend (për 1 muaj)


Lindita - Gur
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gur".
3. Video është e këngës "Gur", por nuk këndohet nga Lindita.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Lindita - Gur Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

31/03/2020

2020-03-31T07:30:38+00:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Gur" kënduar nga Lindita.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 7 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
7

DËRGO TEKSTIN

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Nexhat Osmani. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Ti kam fal krejt çka kam pas
E kur nuk kam pas
borxh per ty kam hyn

Zemrën prej gurit me pas pas
ti ma kishe plas
Si me i fol murit, sikur ty

E unë ty kurr nuk t‘kisha lanë
Me pas kanë ti keq, qysh unë jam kanë

Gur, zemrën gur e kisha ba
kurr prej teje s’isha nda
Unë kurr, kurr nuk t’kisha lanë
me pas kanë ti keq, qysh unë jam kanë
Gur, zemrën gur e kisha ba
kurr prej teje s’isha nda

A kam a s’kam s’ke dashtë me dit
As ku po i marrë
Veç vetën e ke pas
në plan të parë

I sëmurë në shtratë kam rah
nuk mi llshove syt
Kur mas shumti mu ke dasht
nuk e ktheve kryt

E unë ty kurr nuk t‘kisha lanë
Me pas kan ti keq qysh unë jam kanë

Gur, zemrën gur e kisha ba
kurr prej teje s’isha nda
Unë kurr, kurr nuk t’kisha lanë
me pas kanë ti keq, qysh unë jam kanë
Gur, zemrën gur e kisha ba
kurr prej teje s’isha ndaMë Shumë Këngë Nga Linda Halimi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë