Më mbaj mend (për 1 muaj)

Linda - Zemer Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Zemer ti me shum po me mungonn
largsia mes nesh mua osht kam shkatrron
une ty te dua tregom pse nuk te kam pran
ku me je ti zemer pse na jena nda

Zemer tlutem mos qaj fshij tash lot po e di veshtir e ki jena nda n`moment o zot
po kur kjo dashuri per ty nuk kalon un gjithmon ty tkom thon e apet pot thom
ti je ylli jem drita jem un veq ty te du besom qe kjo zemer edh mu
perbes mu ka ligshtu po ka koh qe sjemi pa qe sa koh sjemi perkrah
njon itjetrit
pashazotin em ka marr malli ty me tpa mka marr malli ty nsy met shiku
e met thon shpirt tu mas shumti te du pa ty un nuk muj kur pa ty sjom provu
veq per ty jom tu menu loqka jem kjo emrzi osht tum shkatru si ty ashtu edh mu
jom merzit per buzt e tua fjalt e tua dhe buzqeshja jote kur se harroj mkujtojke
kur keshe si harroj kur ato qaste kur mi shurdhojshe ti vesht

REF:X2
Zemer ti me shum po me mungonn
largsia mes nesh mua osht kam shkatrron
une ty te dua tregom pse nuk te kam pran
ku me je ti zemer pse na jena nda

Sa her jemi perla e sa her ithojshum senet po apet se apet perseri
na arshin renet tash ajo e kalume po mungon bonu ti e fort se edhe un
zemren e kom zorr nuk osht leht as per mu edh un du me kon veq me ty
ty met pas nuk p odu me kon mo t`ndam per momente spo ndryshojna sen
po premtoj met pa ma heret mu taku me ty apet jo met pa veq n`internet
arom trendafile at er sta harroj bukruoshja jem momentet pi kujtoj dor per dor
kur pi kshyri fotot qysh ftyres tledhatoj e pres zanin ton tbukur pe nij veq ntelefon
po sado larg me kon mos harro qe nzemer tmbaj po ti je e jemja per gjithmon
ku do qe don me dal ni sen ty po ta thom ti je shpirti jem
ajo dit ku do takohemi na prap do vjen

REF:X2
Zemer ti me shum po me mungonn
largsia mes nesh mua osht kam shkatrron
une ty te dua tregom pse nuk te kam pran
ku me je ti zemer pse na jena nda

Ky tekst u dërgua nga  egzona


Nuk kemi video për këtë këngë.


Publikimi: 01/11/2010


Më Shumë Këngë Nga Linda:


Komente 1


Linda - Zemer
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zemer".
3. Video është e këngës "Zemer", por nuk këndohet nga Linda.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.