Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lindita Purrellku - I Hipa Pampurit  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

31/12/2015

2015-12-31T18:32:41+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "I Hipa Pampurit" kënduar nga Lindita Purrellku.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Lindita Purrellku i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Ylmize Tafallari - I Hipa Pampurit

I hipa pampurit o
kadal e avash¨
I hipa pampurit o
kadal e avash¨

tuj menue tuj kujtue
lulen kuj ja lash
tuj menue tuj kujtue
lulen kuj ja lash

II
Lulen ja kam lane
nanes amanet
Lulen ja kam lane
nanes amanet

let ma ruen nana lulen
si bijen e vet
Lulen ja kam lane
nanes amanet

III
lulen ja kam lan une
motres amanet
lulen ja kam lan une
motres amanet

let ma ruen let ma kcyre¨
si motren e vet
let ma ruen let ma kcyre¨
si motren e vet

Motrat Mustafa - I Hipa Pampurit

i hipa pampurit lule
shkova ne gurbet

i hipa pampurit lule
shkova ne gurbet

kur te qaj nena per mue
ti japish gajret

kur te qaj nena per mue
ti japish gajret

leter na ka que oj nano
cka don me te pru

leter na ka que oj nano
cka don me te pru

te na vij djali ke shpaja
plasa t'uj vajtu

te na vij djali ke shpaja
plasa t'uj vajtu
Më Shumë Këngë Nga Lindita Purellku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet