Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lindita Theodhori (Sota) - Qytet Me Emer Drite Ti Mbetesh Pranvera Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Ne dikur ishim shoke te nje qyteti
qe mban emrin thjesht e bukur "Studenti"
ndaj dhe kur ikem larg nga shoku-shoku
na mbeti thell` ne gji nje cerdhe zogu

Po sot kushtrim pasioni qe le ti
vec fjale vjen, sinjal e pershendet/vershellen
ne udha larg na thirri nje mengjes
nje tjeter kenge nje drite e re po ndez

Qytet me moshe rinie
i madhi ti enderr dashurie
qytet me emer drite
o cel vec lumturi dhe rritesh

Ne dikur ...
ne jeten tone ti je vete pranvera
manushaqet me sjell lule shqerra

(Po sot kushtrim) ... qe le ti

vec fjale vjen sinjal e pershendet/vershellen
ne udha larg na thirri nje mengjes
nje tjeter kenge nje drite e re po ndez


Ky tekst u dërgua nga Kliton P.


Nuk kemi video për këtë këngë.
Lindita Theodhori (Sota) - Qytet Me Emer Drite Ti Mbetesh Pranvera
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Qytet Me Emer Drite Ti Mbetesh Pranvera".
3. Video është e këngës "Qytet Me Emer Drite Ti Mbetesh Pranvera", por nuk këndohet nga Lindita Theodhori (Sota).
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Lindita Theodhori:


Komente 0