Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Lindita Theodhori & Sotiraq Vangjeli - Ballet Me Sedefe  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Këngë Korçare"

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Sotiraq Vangjeli

20/02/2014

2014-02-19T23:45:24+00:00Ballët me sedefe
sedefe dhe moj sedefe
me sërma qëndisur-ëë

Epo e shkreta sevda-je
sevda-je dhe moj sevdaje
kë paska stolisur-ëë

Epo me një djalë të vogël
të vogël dhe moj te vogël
mustaqet pa dirsur-ë
epo me një djalë te vogël
të vogël dhe moj te vogel
mustaqet pa dirsur-ë

Epo dil në penxhere-je
penxhere dhe moj penxhere
rri sa të të rrihet -ë
epo nëmëroji yjet
yjet dhe moj po yjet
gjersa të gëdhihet-ee
epo nëmëroji yjet
yjet dhe oh, moj po yjet
gjersa të gëdhihet, oh!


Ky tekst u dërgua nga  stafi
Më Shumë Këngë Nga Lindita Theodhori:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet