Linkin Park
Linkin Park
Linkin Park
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: rock
Linkin Park është grup këngëtarësh i huaj shumë i njohur. Linkin Park është grup muzikor amerikan shumë atraktiv i preferuar nga të rinjtë si nëpër botë ashtu edhe në vendin tonë. Me zhandrin e tyre të veçantë Nu Metal, Rapcore, Alternative Rock, Alternative Metal. Janë formuar në vitin 1996 dhe deri më tani kanë shitur më shumë se 40 milion albume. Ne Grupin Linkin Park Jane: Chester Benington, Joe Hahn, Mike Shinoda, Phoenix Farrell, Rob Bourdon, Brad Delson.

Linkin Park deri me tani ka shume kenge te admurushne nga e gjihe bota si "New Divide", "Numb", "In the End", "What I've Done", "Leave Out All the Rest".

Linkin Park eshte grupi i pare ne bote qe ka me shume çmime ne MTV music awards duke u ndjekur nga Prodigy dhe Green Day. Linkin Park ka edhe cmime gramy te fituara. Linkin Park ka bashkepunime te suksesshme me Jay-Z, Busta Rhymes, executioners etj. suksese te Linkin Park ka pasur edhe me kolonen zanore te filmit Transformers 2: The Revenge of the Fallen, duke fituar 4 çmime.

Në vitin 2000, Linkin Park publikojnë albumin "Hybrid Theory".

Në vitin 2003, Linkin Park publikojnë albumin "Meteora"

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0