Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Liri Rasha - Kënga E Hajredin Pashës  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

28/06/2010

2010-06-28T17:49:31


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kënga E Hajredin Pashës" kënduar nga Liri Rasha.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Vjollca Buçaj - Kënga E Hajredin Pashës

Hajredin Pasha po na i bjen o Radikes
Valle çu ban o kto malet e Dibres
Valle çu ban o kto malet e Dibres

N'malet e Dibres more te kalaja
Haredin Pashen e ka zan belaja
Haredin Pashen e ka zan belaja

Kjo belaja Pashen e ka gjete
N'malet e Dibres e kan lidh nji Besë
N'malet e Dibres e kan lidh nji Besë

Lidh nji Besë more lidh te tane
Turkut Dibren oh mos me ja dhane
Turkut Dibren oh mos me ja dhane

Hajredin pash more kryeshenik
Su bo Dibra mor o Selanik
Su bo Dibra mor o Selanik

Selanik e mor as Prilep
çka e ke lyp o mor o e ke gjet
çka e ke lyp o mor o e ke gjete.

Qerim Sula - Kënga E Hajredin Pashës

O Hajredin Pasha o po vjen o Radikës o
Vall o ku jan o kto malet e Dibrës o

Vall o ku jan o kto malet e Dibrës

Vall o ku jan o kto malet e Dibrës o
Te kalaja o jan mbledh o n'kuven e

Te kalaja o jan mbledh o n'kuven e

O mbledh o kuven o jan te kalaja o
Hajredin Pashën e ka gjet o belaja o

Hajredin Pashën e ka gjet o belaja

Gjet o belaja Pashën si e ka gjet e
Malet e Dibrës jan lidh bes o me vdek e

Malet e Dibrës jan lidh bes o me vdek e

O lidh o me vdek o me vdek o të tan e
S'ndigjon Dibra jo me dhan o nizam e

S'ndigjon Dibra jo me dhan o nizam e

Hajredin Pasha ku e ke lan o ushtrin e
T'gjith o në Dibër besa m'i kan ngri e

T'gjith o në Dibër besa m'i kan ngri e

T'gjith o në Dibër besa m'i kan ngri e
Jo ma pak o se dymëdhjetmij e

Jo ma pak o se dymëdhjetmij e

Jo ma pak o se dymëdhjetmij
Kan mbet n'istikame e n'varre s'kan hi e

Kan mbet n'istikame e n'varre s'kan hi e
Më Shumë Këngë Nga Liri Rasha:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet