Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Liri Rasha - Këngë Gurbeti  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

28/06/2010

2010-06-28T16:49:31+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Këngë Gurbeti" kënduar nga Liri Rasha.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Labi - Këngë Gurbeti

Iku nata e vjen dita,
plot me halle shtatin rrita,
(e u nisa per gurbet,
gjithkush qan han hallin e vet)2x

Ref: 2x
Porsa shoh shqiptar me sy,
tan Kosova osht aty,
mua m'thrrasin gurbetqar,
e kam emrin Kosovar, E kam emrin Kosovar.

Iku nata e vjen dita,
plot me halle shtatin rrita,
(e u nisa per gurbet,
gjithkush qan han hallin e vet)2x

Ref:
Porsa shoh shqiptar me sy,
tan Tetova osht aty,
mua m'thrrasin gurbetqar,
e kam emrin Tetovar, E kam emrin Tetovar.
porsa shoh shqiptar me sy,
tan Presheva osht aty,
mua m'thrrasin Gurbetqar,
e kam emrin Preshevar, e kam emrin preshevar

Ref: 1x
Porsa shoh shqiptar me sy,
tan Kosova osht aty,
mua m'thrrasin gurbetqar,
e kam emrin Kosovar, E kam emrin Kosovar.

Hysni Klinaku - Këngë Gurbeti

Për gurbet unë kur jam nisë
Humba krahët e dashurisë
Për ty vashë zemra m'patë krisë.

Isha i ri frika m'patë mblu
Për me të thanë se unë të du
E me m'pritë për me u bashku.

Refreni:
Mallku qoftë gurbeti i zi
që nuk ndejta në shtëpi
sot do t'isha bashkë me ty

Se me vite jam mërzitë
N'anjë rreze s'gjeta dritë
Se t'kam dashtun me gjithë shpirt.

Sa shumë vite kanë kalu
Zemër-vrarë unë kam jetu
E me shpres për me u taku

Kur u ktheva më s'të pashë
Nuk të gjeta ku të lash
Tjetër fat kishe ti vashë

Refreni:
Mallku qoftë gurbeti i zi
që nuk ndejta në shtëpi
sot do t'isha bashkë me ty

Se me vite jam mërzitë
N'anjë rreze s'gjeta dritë
Se t'kam dashtun me gjithë shpirt.
Më Shumë Këngë Nga Liri Rasha:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet