Më mbaj mend (për 1 muaj)

Loko
  • Vendlindja:
  • Fier 
  • Jeton dhe vepron në :
  • U.S.A. 
  • Mosha:
  • 38 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 24 Qershor 1983
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♋ Gaforrja
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  15
Këndon kryesisht: hip-hop

Loko është këngëtar i njohur. LOKO ben pjese ne grupin "Te Tanet" dhe merret me Rap qe nga viti 2007. Jeton ne Philadelphia / USA qe prej vitit 1998. Eshte I martuar dhe ka nje vajze.

Më datë 1 Mars 2012, Loko publikon videoklipin "Jemi Larte", në bashkëpunim me Bezzi Bez.

Më datë 14 Maj 2016, Bezzi Bez publikon videoklipin "Histori E Patreguar", në bashkëpunim me Loko.

Më datë 11 Qershor 2017, Don Phenom publikon videoklipin "Kampionat", në bashkëpunim me Loko. Muzika e këngës u punua nga K-Lay, teksti u shkrua nga Don Phenom, Loko.

Më datë 29 Qershor 2020, Loko publikon videoklipin "Ditët E Mira".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  DeNo1  

Komente

Asnjë Koment

Anëtar i grupit

Të TanëTKomente mbi këtë artist