Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lumturie Tahiri (Lumja) - Malli I Gurbetqarit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Moj veleshte e bukur je
Tka beku i madhi zot
Zemra ime eshte atje
Per cdo dite e per cdo mot 2x

Koka mledh sonte shoqnia
Mka marr malli valle tluj
Sa mundohem t’harroj hallet
Veni huj po ngel i huj 2x

Moj korcov e bukur je
Tka beku i madhi zot
Zemra ime esht atje
Per cdo dit e per cdo mot 2x

Sa qytete kish Europa
Nuk lash ven o paj shetit
Po muna smi dojke zemra
Lypi venin ku jam rrit 2x

Gostivar i bukur je
Tka beku i madhi zot
Zemra ime eshte atje
Per cdo dite e per cdo mot2x

Moj tetov e bukur je
Tka beku i madhi zot
Zemra ime eshte atje
Per cdo dit e per cdo mot2x


Ky tekst u dërgua nga Krissi

Lumturie Tahiri (Lumja) - Malli I Gurbetqarit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Malli I Gurbetqarit".
3. Video është e këngës "Malli I Gurbetqarit", por nuk këndohet nga Lumturie Tahiri (Lumja).
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Lumturie Tahiri (Lumja):


Komente 0