Lutfi Coka Poezi
Lutfi Coka

Satire Apo Krim!?

Satirë apo krim!?
O fatkeqësi e kohes sonë!
O tmer i shqiptarit!
KaÇakët e politikës
Shpirtin po ta marin!

Po dhe krimi bën çudi!?...
Po kënaqet me këtë amnisti!
Del sheshit krim e hajdutëri
Fle e qetë vuajtja e varfëria!

Miëra familje në mungesë të shtetit
Janë dënuar brez pas brezit,
Me kontrata e debi
Nuk ka kurrë amnisti!

Amnisti merr hajduti,
Amnisti merr dhe krimi,
Amnisti merr dhe korrupsion
I varfëri drej depresionit?!...

O popull i ndershëm e bujar!
Për ju nënshtrim e shfrytezim,
Amnisti kurre mos kërkon
E ka krim e korruosioni!?..
L.coka

- Poezi nga Lutfi Coka{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0