Madkid
Madkid
Madkid
  • Vendlindja:
  • Tiranë Shqipëri
  • Jeton dhe vepron në :
  • Uk Uk
  • Mosha:
  • 20 Vjeç
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Madkid është këngëtar. Më datë 25 Tetor 2019, Madkid publikon videoklipin "Mos Hajde Knej". Teksti i këngës u shkrua nga Madkid. Videoklipi u prodhua nga ND Film Pro, ndërsa produksioni audio u realizua nga Gravity Albania.

Më datë 23 Prill 2020 Madkid publikon kengen “Rolls Royce” dhe vjen me nje stil ndryshe nga UK “Afro Chill Trap Beat”. E shoqeroi muziken me nje video qe rralle here eshte pare ne tregun shqiptar.

Në vitin 2020, Madkid publikon albumin "Kid Of Mad In This Jungle".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0