Më mbaj mend (për 1 muaj)

...Ankth

..dhe mos beni me gisht nga une
ju gush medhenjt e atdhut t'im
dhe mos me ftoni ne dasmat tuaja
fshijeni emrin t'im
une nuk jam dasmora ne dasme pa nuse
ne dasme pa dhender une s'di te kendoj
Une nuserova Nusen e Maleve tona
Gjerdane gjaku shkelqyer nga loti
..Ti,ti,ti dhe ti....
Date e ore te Dasmes se Madhe
m'i ndrruat....me vrate
Kotesi e kote hej ju:ti ,ti ti...
Une jam gjalle
Ne jete jam une
Edha ca ore
Ne vargun e hekurt rroj!

- poezi nga Malesorja


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  5

Komente mbi këtë krijim