TEKSTESHQIP

Malsorja Pukjane
Ah Kurbet, More Kurbet
Lyrics

Gjithmon madhi m djeg per dit
ne emigrim na tha ky shpirt
kur mendoj un femirin
me shtohet madh nuk gjej qetsin

Kur kujtoj rruget e botes
tuj fjet Naten neper ara
buk pa henger uj pa pi
duke hecur ne bor en shi

Refren
Ah kurbet more kurbet
I merr njerzit ne vend t,vt
Gja mar rand nuk ka nket jett
Nana e bab me i lan te shkret

kur kujtoj Un dallkt e detit
syt e mi qe mu terrojshin
se kurbeti qenka i huj
mos bragtisni vendin e tuj

Edhe dheuni e tokes ton
do ta puthim ne gjdo dit
Kur mendoj qe madhi me thajke
vendi jon ne na qeli syt

Refren
Ah kurbet more kurbet
I merr nierzit ne vend t,vt
Gia mar rand nuk ka nket jett
Nana e bab me i lan te shkret
INFO
Për muzikën dhe për tekstin punoi Besard Mulaj, teksa kënga u orkestrua nga Alfred Qemalja. Ky krijim i radhës erdhi i finalizuar dhe i realizuar në spektrin vizual edhe me videoklip muzikor, për video produksionin e të cilit u kujdes Domi Production. Video premiera u transmetua me datë 9 Korrik 2024.