Më mbaj mend (për 1 muaj)

Manjola Mace - Peng Ne Zemer Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  8

I vogli nënës tash jam rrit
Tash jam rrit e jam bo burr
I kam bo do pare pare
Kam fillu shokve me u mburr
Kam harru kush ma mbulon shpinën
Kur natën vija von
Unë se dija se ku isha
E ti merje në telefon
Mu..me lagte shihu
N'fakt ishin lotët e tu a thu
A thu që të kisha engjell
Une se kam kuptu
A thu..isha i verbër
Për me e besu
Që njeriu që më dha jetën
Më jep forc për me vazhdu
Përpara Fytyren tende shoh
Te tymi i cigares
Nëna emer i shenjt
Që se pershkun fjala
Malli me ka mar
Me ta puth ballin krejt vala
Nga rrudhat qe prej meje
Hallet more si dhurata
Ti me fjalet e pakta
Unë perqafime te vakta
Ty te kisha sikur djelli
Dhe pse unë isha nata
Duart e tua të arta
Fjalet e tua të omla
Ti mu më jepje mjaltin
Unë vec helm jetën ta bona

Ref.:
Nënë të lutem qeshu
Mos i mbush syt me lotë
Të puth në ball nga larg
Se nuk mundem të shoh dot
Jam strukur në cdo cep
Dhe besom kam shumë ftoht
Nëpër rrug pa asfalt
Asnjëherë nuk gjeta ngroht

Tash e kam nje peng nè zemer
Vec e ndjej ti se shesh
Smuj me kthy mo kohen mbrapa
Sikur dje sikur dje
Sikur dje, kur ti m'thrrisje
E me flisje me dashni
Une reagoja keq e di
Qe zemrén ta kam thy
Non më shif né sy
Jom pendu me lot qaj
Ti ske faj eshte shum vone
Nuk ke faj Nuk ke faj
M'jepje fryme nga fryma jote
Po mu frymen m’ndoti menja
Isha i humbur se kuptoja
Qe per mu ti ishe jeta
Po Jeta kshu na qeka
Mashtrime e t'verteta
Rruget labirinte
Erresira neper cepa
Driten nuk e gjeta
Por ti ishe e vetmja
Po un isha i verber
Dhe pa ty i verber mbeta

Ref.:
Nënë të lutem qeshu
Mos i mbush syt me lotë
Të puth në ball nga larg
Se nuk mundem të shoh dot
Jam strukur në cdo cep
Dhe besom kam shumë ftoht
Nëpër rrug pa asfalt
Asnjëherë nuk gjeta ngroht

Ky tekst u dërgua nga Permbaçja


Nuk kemi video për këtë këngë.


Publikimi: 01/12/2010


Manjola Mace - Peng Ne Zemer
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Peng Ne Zemer".
3. Video është e këngës "Peng Ne Zemer", por nuk këndohet nga Manjola Mace.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Manjola Mace:


Komente 0