TEKSTESHQIP

Maria Lajçaj
Qaj E Kendoj
Lyrics

Heren e pare kur te kam pa
Ne dy cope zemren ma ke nda
Nje premtim ma ke premtuar
Se perjete do te jesh me mua

Nje premtim ma ke premtuar
O se perjete do te jesh me mua

Ref...x2
Kur ta pash unazen
Shpresat me jane sosur
Me ty dashuria
Gjithmone e burgosur

Dhe ne gjume kur bie me fjet
N'endrren time ti ke mbete
Ty te kam shikim ne sy
Qaj e knoj e vdes per ty

Ty te kam shikim ne sy
O qaj e knoj e vdes per ty

Ref...x2
Kur ta pash unazen
Shpresat me jane sosur
Me ty dashuria
Gjithmone e burgosur

Kudo rri e ngado shkoj
Vetem ty po te kujtoj
Pres me ardhe me m'perqafuar
A thu zemer m'ke harruar

Pres me ardhe me m'perqafuar
O a thu zemer m'ke harruar

Ref...x2
Kur ta pash unazen
Shpresat me jane sosur
Me ty dashuria
Gjithmone e burgosur