Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mariglen Hazizaj & Vis Saliasi - Vëllai I Zemrës Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  4

Ref
O vëllai i zemrës, krah do jem për ty
Në hall dhe gëzim, do jemi të dy

Malet i leviz, botën mbaj në krah
Zoti me bekoi, më dha nje vëlla
1
Të kujtoj te vogël më duket si ëndërr
Sot jemi ne dasmën tënde, bukur dukesh dhëndërr

Kemi qenë femijë, lotët nuk i mbaj
Zemra qan edhe gëzon, vetëm per vëllanë

Ref
O vëllai i zemrës, krah do jem për ty
Në hall dhe gëzim, do jemi të dy

Malet i leviz, botën mbaj në krah
Zoti më bekoi, më dha nje vëlla

2
Sa herë jemi zënë, kemi bërë gabime
Po për jetë ti do mbetesh
Vëllai i zemrës sime

Tani që je rritur, më kujton babanë
Në këtë botë edhe në tjetrën
Mua do m'kesh pranë

Ref
O vëllai i zemrës, krah do jem për ty
Në hall edhe gëzim, do jemi të dy

Malet i leviz, botën mbaj në krah
Zoti më bekoi, më dha një vëlla.


Ky tekst u dërgua nga Ferit MucollariMariglen Hazizaj & Vis Saliasi
Publikimi: 16/11/2023
Muzika: Vis Saliasi
Teksti: Vis Saliasi
Orkestrimi: Mario Muka
Klarinet: Florjan SacmaMariglen Hazizaj & Vis Saliasi - Vëllai I Zemrës
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vëllai I Zemrës".
3. Video është e këngës "Vëllai I Zemrës", por nuk këndohet nga Mariglen Hazizaj & Vis Saliasi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mariglen Hazizaj:


Komente 0