Më mbaj mend (për 1 muaj)

Marjol Rrapaj - Dallandyshe (Ku Ke Lindur)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  32

Komente

Asnjë Koment

02/04/2013

2013-04-02T13:15:22+00:00U zgjova nga gjumi heret ne mengjes
zerin me bilbilin te degjoj po pres
dhe bilbili erdhi dhe me tha dy fjal
me tha un po plakem kendo ti more djale
fjalet bilbilit une ja degjova me shpirt
e zemer nisa te kendoja ky zeri im
me plote magji per shokun lindi nje bilbil i ri

Dhe syte e bilbilit u mbushen me lote
mu afrua prane dhe me perqafoje
me puthi ne balle fshiu lotet ne sy
dhe me tha more djale bilbil je dhe ti

Rerfreni x2
Fjalet bilbilit une ja degjova me shpirt
e zemer nisa te kendoja ky zeri im
me plote magji per shokun lindi nje bilbil i ri

Angelo Tare


Ky tekst u dërgua nga Ergi
Më Shumë Këngë Nga Marjol Rrapaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet