A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Marjol Rrapaj - Ne Dasem Dua Saze


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.1 / Votuan:  34

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

30/07/2014

2014-07-30T21:00:25

Sonte kemi dasem
Dua te gezoj
Ore me gjeni saze
Se djalin martoj

Ftesat m'i dergoni
Ku kam fis e fare
Do ta bej kete dasem
Si vite mepare

Ref...x2
Me merrni nje valle
Shtruar me ngadale
Ta hedh vete i pari
Ma beni hallall

Bini ju o saze
Mbushni nji kusur
Dasmen ju e beni
E kam thene qekur

Fort me rrahu zemra
Po me ndrit shtepia
Plot me mysafir
Seç m'u mbush avllia

Syte me lot m'u mbushen
Nga gezimi qava
Dhe fillova vallen
Ta hedh nga e para

Ref...x2
Me merrni nje valle
Shtruar me ngadale
Ta hedh vete i pari
Ma beni hallall

Bini ju o saze
Mbushni nji kusur
Dasmen ju e beni
E kam thene qekur

...

Ju qe me nderuat
Ne kete sebep
Jua paça hua
Gjersa te kem jete

Saze mos pushoni
Deri ne mengjes
Tradite e shqiptarit
Kurre s'do te vdes

Ref...x2
Me merrni nje valle
Shtruar me ngadale
Ta hedh vete i pari
Ma beni hallall

Bini ju o saze
Mbushni nji kusur
Dasmen ju e beni
E kam thene qekur


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019