A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Marjol Rrapaj - Nena Ime Shqiperi


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/04/2016

2016-04-01T12:55:08


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Nena Ime Shqiperi" kënduar nga Marjol Rrapaj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Marjol Rrapaj i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Rrapo Hazizaj. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Dallgë moj që vete tutje
Përmbi detin me stuhi
Kam një fjalë, kam një lutje
Të ma çosh në Shqipëri. (2x)

Amanet t’ma puthësh tokën
E të parëve të mi
Se ajo na ka bërë kokën
Nëna ime Shqipëri. (2x)

Ta kam borxh e ta kam hua
Kur të shkosh në Shqipëri
Ndahu nga shoqet e tua
E në breg të detit rri. (2x)

Amanet t’ma puthësh tokën
E të parëve të mi
Se ajo na ka bërë kokën
Nëna ime Shqipëri. (2x)

Kur të ndalesh n’ato brigje
Tejembanë e bukuri
Thoja se për ty po digjet
Zemra ime Shqipëri. (2x)

Nëna ime Shqipëri!

Amanet t’ma puthësh tokën
E të parëve të mi
Se ajo na ka bërë kokën
Nëna ime Shqipëri. (2x)

Nëna ime Shqipëri!Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019