Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Audio Kërko Video

Marsela Çibukaj - Sipar  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  11

Komente

Asnjë Koment

18/04/2012

2012-04-18T19:00:10+00:00

Pjesëmarrëse në

Top Fest 9
Sonte nje psheretime qe fort godet
perballe shikim i saj dicka i flet
te hyje ne shpirt dhe kohen te ndaloje
sipari ra shfaqja mbaroi

Nga larg betejen vetem kishte pare
s'kish ditur kush do mbetej gjalle
tani nuk di c'po hedh e cfare po mbaj
nje shi i rralle kujtimet lag

Cfare t'i them?
yjeve kerkoj
nje poeme
qe endet neper kohe
nje kohe e heshtur ku askush s'fiton
papritur era fryn
Erresire branda zbulon
vetem nje loje...

Nen drite hijet e tyre
s'jane me prane
endrrat ne mes te rruges
jane shperndare
tashme dicka pa vlere,
pa forme,pa jete
dy kundeshtare pa nje trofe

Cfare t'i them?
yjeve kerkoj
nje poeme
qe endet neper kohe
nje kohe e heshtur ku askush s'fiton
papritur era fryn
dhe branda zbulon
vetem nje loje...

Nje pasqyre qe larg te mban
nga cdo rruge e iluzion
Premtimet qe asgje nuk do ndryshoj
pshertimat pas te kthejne ku dhe buzeqeshja behet ndjenje

era fryn dhe perseri
zbulon vetem nje loje

[instrumental]

Cfare t'i them?
yjeve kerkoj
nje poeme
qe endet neper kohe
nje kohe e heshtur ku askush s'fiton
papritur era fryn
dhe branda zbulon
vetem nje loje...


Ky tekst u dërgua nga Marselacibukaj
Më Shumë Këngë Nga Marsela Çibukaj:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet