TEKSTESHQIP

Marsida Saraçi
Eja Me Merr
Lyrics

Nata afrohet dhe hesht...
mmm...
Asgje ne dhome nuk flet.
Akrepat e ores levizin, nuk presin,
trokasin, ti ku je?

Do doja te vije,
si ere dashurie,
Do doja te ishe,
tik-taku qe po rend.

Eja me merr,
ti behu diell, behu ere.
Dua te ndjej, te ndjej,
aromen qe me deh.
Eja me merr,
ne krahet e tu me rrembe.
Mbi buzet e tua, e harruar.
Ne zemren tende une te jem.

Eja sonte naten ma largo.
Me prek, me ndjej, ne krahe me merr.
Me fuqine e zemres me pushto.
Me prek, me ndjej, ne krahe me merr.

DËRGOI: