Tema: Poezi Për Trishtim

Ne Dhe Te Huaj

Sa lot dhe dhimbje ,
Me veten time kalova,
Per rinin e humbur ,
Qe ne dhe te huaj.

Kur kishim varferine,
Kishim dhe dashurine,
Tni para kemi,
Nga jeta te plakur jemi.

- poezi nga Mateo Kano


- Poezia u dërgua nga mateo.kano.1 -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.3 / Votuan:  4Më shumë nga Mateo Kano