Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mateus Frroku - Trill I Një Nate Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Si meteorë nata
Na hodhi pran’ e pran’,
Në brigjet e një lumi jetuam.
Në syt’ e tu lexoja
”Ky fat qenka i marrë!”
Unë këtu dhe ti atje – të huaj.

Ref.
A ishte ky një trill a marrëzi?
Një faj kërkoja un’, një faj kërkoje ti
Dhe erës ia besuam ne ndjenjën tonë.
Më preku ëndrra a ti?

A ishte ky një trill a marrëzi?
Një puthje doja un’, një puthje doje ti.
Dhe erës ia besuam ne ndjenjën tonë.
A ishte kjo një magji?

Dy brigje të një lumi,
Jo, jo s’takohen kurrë.
E prapë me sy një fjalë e thamë:
”Të dua”.

Ref. A ishte ky një trill a marrëzi? ...

Një natë e një lumë
Na sollën pran’ e larg.
Ky ishte fati ynë – u shuam!Nuk kemi video për këtë këngë.


Mateus Frroku
Publikimi: 21/12/2006
Festivali: Festivali i 45-të në RTSH
Muzika: Adrian Jorgji
Teksti: Marsela Jorgji


Mateus Frroku - Trill I Një Nate
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Trill I Një Nate".
3. Video është e këngës "Trill I Një Nate", por nuk këndohet nga Mateus Frroku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mateus Frroku:


Komente 0