TEKSTESHQIP

Mateus Frroku
Live Me Ty
Lyrics
(Feat. Grupi Oret)

I njejti vend
Fillon nje nate tjeter
I njejti band
Hej live fillon
Diku shume njerez dhe shume birre
Dikush me ritmin po leviz
Te tjeret fjalet bashke me ne kendojne

Ndalem nje cast
Ka shije tjeter
Veshtrimi I saj fantazine me ngacmon
Ne k’te rremuje une shoh qarte
Ne dritat pa fund vec ti verbon
Ti me ke marre e larg me con

Refreni:
Te ndjej une ty
Si asnje tjeter
Ne cdo note e tingull je ti
Ka vec nje emer
Veshtrimin ndal
Une nuk shoh tjeter
Cdo gje k’tu merr fryme prej saj
Te ndjej une ty
Cdo fjale ka zemer
Ne cdo akord e fraze je ti
Jo asnje tjeter
Te ndjeva sot
Si asnjehere
Te ndjej une ty

Nje nate mungoi
Cdo gje mbeti verber
Nata vazhdoi por nuk ishte me njesoj
Kur nuk eshte prane shpirti mungon
Papritur vjen gjithcka ndryshon
Vjen me merr e larg me con me con…

DËRGOI: