Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mc Poka - Syt E Tua Flasin (Feat. Soni G)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  1

Pjesa..1

Soni G
s'mund ti harroj momentet me ty./
kur tu afrojadhe te shija ne sy./
te ledhatojadhe t'afroja me prane./
e tash nuk durojse pran nuk te kam./
mos harro kurrdashurin ton./
nga koha e shkuarloti mua me pikon./
dhe mendja t'kujtonkurr s'te harro./
jeta ime pa tyeshte be monoton./

Refreni 2 X

Mc Poka
syt e tua flasin tregojn./
qe me duan te dua t'adhuroj./
pergjithmon do t'kujtoj./
se ti....je arsya pse un jetoj./
e dashur ti vajze shum./
mua me mungon./

Pjesa..2

Mc Poka
prap po vazhdojme dhimbje ne zemer./
per mua ti ishee vetmja femer./
ne q'do momentune vec ty te kisha./
ah dhe nje hersikur me ty te ishja./
te dilnim bashkne per qytet./
e ateher jeta imedo te behej 1000 vjet./
s'po ta maj sekretpo ta tregoj./
vetem me tydua jeten ta kaloj baby./

Refreni 2 X

Mc Poka
syt e tua flasin tregojn./
qe me duan te dua t'adhuroj./
pergjithmon do t'kujtoj./
se ti....je arsya pse un jetoj./
e dashur ti vajze shum./
mua me mungon./

Pjesa..3

Soni G
kto qe thash un zemers'ishin iluzion./
jan ndjenjat e mia qe shkojn./
per zemren tanendoshta s'me beso./
ndoshta nuk me kuptonndoshta se degjon./
por zemra ty te donedhe let mushet menja ty./
se kam jetu per tyedhe let thojn shoqet ty./
se tjeter s'me hy ne syvec teje qe ishe./
si rreze drite per muvec teje vec teje./
tjeter vajz nuk du ejj./

Refreni 2 X

Mc Poka
syt e tua flasin tregojn./
qe me duan te dua t'adhuroj./
pergjithmon do t'kujtoj./
se ti....je arsya pse un jetoj./
e dashur ti vajze shum./
mua me mungon./


Ky tekst u dërgua nga  gezimiMc Poka
Featuring: Soni G
Publikimi: 28/03/2011


Mc Poka - Syt E Tua Flasin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Syt E Tua Flasin".
3. Video është e këngës "Syt E Tua Flasin", por nuk këndohet nga Mc Poka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Mc Poka:


Komente 0