TEKSTESHQIP

Mc Stobs
Nje Tjeter Leter
Lyrics

- Verse 1 -
Ne hapat e para kujtoj duart qe me dhane ndihme
Ne hapat e para kujtoj njerzit qe paten besim
Tek une, Nje dit me shume, shum nete pa gjume
Dhe prap une jam ktu me ty
S'besoj se do kete fund
Asnjehere midis nesh
Une do jem ku do te jesh
Sa here qe t'kesh nevoj per mua
Gjithmon do me kesh pran . . .

- Chorus -
Edhe nje dite tjeter
Edhe nje tjeter leter
Pershkruan dashurin qe une kam per ty
Edhe nje vit tjeter
Edhe nje tjeter leter
Permban historin qe e kemi te dy

Edhe nje dite tjeter
Edhe nje tjeter leter
Pershkruan dashurin qe une kam per ty
Edhe nje vit tjeter
Nje histori e vjeter
Eshte vetem ne nje keng qe e kemi te dy

- Verse 2 -
Njerzit mendojne se flas per femer
Zemra ime je ti
Nuk rri larg teje asnjehere
Je brenda meje melodi e paster qe jep vec dashuri
Edhe kur nisem ne rruge tjeter
Prap kjo rruge me sjell tek ti
Je motivi qe jetoj
Je frymezimi qe me zgjon
Nga cdo enderr qe shikoj
Nuk merzitem kur m'kalon pran

Je ti qe mi solle endrrat
Kur une flija pa to
Je ti qe krijove grupin
Me nostalgji tani e shoh
Nuk jam vetem jo (nuk jam vetem)
Jam me Acron edhe Tripin
Nje familje KM
Nuk harroj Blexin dhe Ditin
E nese ne erresire ke humbur rrugen
Une prap te gjej
Nuk te humbas te kam ne shkrime asnjehere nuk te lej jo
JE MUZIKA IME . . .

DËRGOI: