TEKSTESHQIP

MCM
Pa Ty
Lyrics

syt pikojn lot ni jet e pakuptimt
a thu kur un dot vi per mem dhon ti perqafim
e di loti pikon ngadal zemra don me mu nal
jeten pa ty nuk muj edhe boten me ma fal
ti u ndave prej meje kurxho ti nuk um le
a i man men fjalt qe ti mu vet mi the
pa ty boten se shikoj pa ty jeten se vazhdoj
po e lypi vdekjen po as ato sun pe xhooj
kur do vish pse me le pse um shtin ne dhe
ni kuptim i rond histori e rrall
pa ty jeten nuk e kam pran pot kerkoj
po tshikoj ne fiillim po du po kerkun
sun po txhooj

refreni 2x
jo jooo pa ty jo jo nvetmiiii
jo jooo nuk muj se gjithmon mendjen e kam tek tii

i thellum nmendime emnin tond e kom nkry
a thu kur dot jemi beshk e te ti un do vi
se pa ty jeten sun e vazhdoj pa ty jeten se jetoj
naper ondra ty pot lypi po kerkun sun po txhooj
histori e pakthyme ni jet e pambarim
gati mo nuk po shoh se vech nzemer ti pom rrin
po un mendoj ftyren tonde pe kujtoj
buzet e tua ti shijoj trupin te ta ledhatoj
po ti shkove u ndave e mu mle nvetmi
te uroj fat jet tlumtur bashk me burr e me fmi
ni sen un e di se un mo ty skom met pas
po bertas me zo ka qielli emnin tond un pe therras
te lutem kthehu mos me le ndashnin ton po tboj be
se pa ty mo sun vazhdoj jeten pa ty se jetoj

refreni 2x
jo jooo pa ty jo jo nvetmi
jo jooo nuk muj se gjithmon mendjen e kam tek ti

DËRGOI: