Megi Toma
Megi Toma
Megi Toma
  • Vendlindja:
  • Shkodër Shqipëri
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri Shqipëri
  • Mosha:
  • 18 Vjeç
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: për fëmijë/junior
Megi Toma është këngëtare. Familja e saj perbehet nga 6 pjestare: Megi e cila eshte dhe me e madhja, me pas vjen vellai i saj i cili merret me muzik gjithaahtu dhe me pas ka dy motra te vogla binjake dhe gjithashtu edhe prinderit. Ka rezultate te mira ne mesime. Ajo ka hobi pikturën, por asgjë nuk krahasohet me dëshirën për t’u bërë soprano. Ajo është është një vajzë me shumë vullnet dhe e dedikuar në studimin e muzikës, me të cilën po merret intensivisht që prej tre vitesh. Ka marrë pjesë në disa evenimente kombëtare si dhe ndërkombëtare.Ka marre pjese ne shume koncerte si tek Bilbilat e vegjel kendojne ku ka marre shume cmime.Eshte pjese e korit tek Katedralja.

Në vitin 2018, Megi Toma merr pjesë në Voice Kids Albania.

Në Nëntor 2022, Megi Toma merr pjesë në Luleborë 2022 me këngën "Nje Ëndërr Një Vegim".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0