TEKSTESHQIP

Melinda
Melodia
Lyrics

REF.:
M'kujtohet sikur melodia
Gabimet e tua i prishën krejt planet e mia
Sa jena dasht, e din veç Perëndia
Sa vret dashuria ah sikur ta dija
Sikur melodia, sikur melodia

Yo ah yo
Ani ani mendon që ta fali
Sa herë që m'kujtohesh i fshi lotët me Armani
Ha ani ani
Mos m'lut mo tani
Mos m'pyt a kthehem?
Ti lexo te filxhani
Qysh bre hala me sy qel ti po sheh ëndrra
Me m'zevendësu s'je tu mujt nah nah aha
Krejt je tu lujt aha
Kur e nin kët melodi ka me tu thy zemra

E tash jom rahat, rahat
Fly edhe high si me pi hashash
Po shkoj ma nalt, ma nalt
Me ty jam ni e zbrazt
Si mem hi hajnat

REF.:
M'kujtohet sikur melodia
Gabimet e tua i prishën krejt planet e mia
Sa jena dasht, e din veç Perëndia
Sa vret dashuria ah sikur ta dija
Sikur melodia, sikur melodia

Pac fat nuk kam koh per drama
Po nina shum fly tu pina ni 6-katsh
sa inat sjam e thyme aspak
Smoking da ganga in Jamaica
Tash jam tjeter destinacion
Besom rruga mu ku pom çon
Ti sje e as une mo nuk jam
Ti per mu s'egsiston
melodia n'veshin tan jam
A pe dhezim edhe njo hajde
gutu mo gutu mo
Nje jet e kena krejt
Tash ma s'ka kurrgjo
Qendra vemendjes you know im dhe baddest
Kush ma shum ktu permendet?

REF. 2x:
M'kujtohet sikur melodia
Gabimet e tua i prishën krejt planet e mia
Sa jena dasht, e din veç Perëndia
Sa vret dashuria ah sikur ta dija
Sikur melodia, sikur melodia

DËRGOI:
INFO
Ky produkt muzikor është finalizuar tek audienca e gjerë i punuar me vlera artistike edhe me një klip muzikor, video produksioni i të cilit u përgatit nën drejtimin e Cinegr8, ndërsa për regjinë u kujdes Cinegr8. Videoklipi u publikua me datë 6 Nëntor 2021. Vijën melodike dhe tekstin e përgatiti Melinda Ademi, teksa producent i këngës është Çelik Lipa.
Renditja:
Top 200