TEKSTESHQIP

Melinda
Kiss Me
Lyrics

Po du vetem fjal t'verteta
Tjerat nuk muj un mi duru
Se shum e ke tepru
Ah shum von e vrejta
kto puthje shum paskan mungu
E pse nuk po ma thu?

Kiss me, kiss me
e mos meno baby
Kiss me, kiss me
kejt i harrojm baby
Kiss me, kiss me
e mos mendo baby
Kiss me, kiss me
kejt i harrojm baby

Te ti, te ti, zemren e kom te ti
Ai e bone baby hajde me t'bo daddy
Daddy, daddy e di un qa je ti
Po di veq per veti me ta ndi lezeti
Ah ah ah, uh uh uh
ska kurgjo me lakmu
Ah ah ah, uh uh uh
tjera ki mi harru

Se kqyri si zog e kqyri si mbret
Ndreqna veshna kcej qyqek
kur s't'kom, mungoj si me kon n'gurbet
se ty t'kom si per hastret
Po du vetem fjal t'vertetat
Tjerat nuk muj un mi duru
Se shum e ke tepru
Ah Shum von e kom kuptu
kto puthje shum paskan mungu
E pse nuk po ma thu?

Kiss me, kiss me
e mos meno baby
Kiss me, kiss me
kejt i harrojm baby
Kiss me, kiss me
e mos mendo baby
Kiss me, kiss me
kejt i harrojm baby

Kur u mshajn, a ki me m'mbrojt?
Kur o ftoft, a ki me m'ngroh?
A m'qetson kur s'kom kontroll?
Ecim n'plazh doren n'dor
A m'lazdron shum a m'lazdron pak?
A ki me pas gjith flutra n'bark?
A mi n asht a m'ki n gjak
A m'bone mendje si pejsazh
A thu a ki me m'dasth ti mu
Qashtu qysh une po du
Pa hile pa t'lendu
A o per gjith a oka me t'kalu
Kqyrem n'sy e tregom drejt a
A ki me kon i sinqert
se s'po muj me vrejt
A jon real puthje a jon fake?

Po du vetem fjal t'verteta
Tjerat nuk muj un mi duru
Se shum e ke tepru
Ah shum von e vrejta
kto puthje shum paskan mungu
E pse nuk po ma thu?

Kiss me, kiss me
e mos meno, baby
Kiss me, kiss me
kejt i harrojm, baby
Kiss me, kiss me
e mos mendo, baby
Kiss me, kiss me
kejt i harrojm, baby

KISS ME, KISS ME
INFO
Më datë 20 Maj 2024, Melinda publikon videoklipin "Kiss Me". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë Melinda Ademi. Produksioni audio u realizua nga Çelik Lipa.