Më mbaj mend (për 1 muaj)


Mentor Qeriqi - Dashuria Ime
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dashuria Ime".
3. Video është e këngës "Dashuria Ime", por nuk këndohet nga Mentor Qeriqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Mentor Qeriqi - Dashuria Ime  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

02/04/2020

2020-04-02T17:50:31+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dashuria Ime" kënduar nga Mentor Qeriqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Mentor Qeriqi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Gezim Zefi - Dashuria Ime

Kur une jam pa ty
Si leter mbi zjarr
Nje zemer e vdekur
Ne trupin e gjall

Kur une jam pa ty
S'ka kuptim as jeta
Ne ket bote te rrejshme
Ti je e verteta

Ref:
Njemije her prej fillimi
Jeten me ma kthy
Njemije her fjalt e shpirtit
Do ti them veç ty

Merri dhimbjet e ksaj bote
Bashkoj n'zemren time
I sheroj kur te kam ty
Dashuria ime

Kur une jam pa ty
S'jetoj as nuk vdes
Deri n'frymen e fundit
Kthimin tend e pres

Kur une jam pa ty
S'ka kuptim as jeta
Ne ket bote te rrejshme
Ti je e verteta

Ref:
Njemije her prej fillimi
Jeten me ma kthy
Njemije her fjalet e shpirtit
Do ti them veç ty

Merri dhimbjet e ksaj bote
Bashkoj n'zemren time
I sheroj kur te kam ty
Dashuria ime

Gzio - Dashuria Ime

Refren x2

Se Ti je Dashuria ime
Vetem Ty te kam ne mendjen time
Te kam ktu brenda vetes
Se Ti je kuptimi i Jetes

Verse : 1

Po ja nisi e po flas per 1 Dashuri
Pjesa ma e madhe ka gzime e lumturi
E di shpesh mundohen neve me na nda
Po Gjithmon BASHK kan me na pa

Shum kan inat e per mrena po plasin
Shum flasin per ne po mendjen se vrasim
Doren ta shtrengoj e jo kurr nuk t'lshoj
Vec per Ty mendoj Jeten ta Lumturoj

Nuk ka vler 1 fjal, nuk kan vler as 1000
Gjeja me rendesi do jemi bashk ne perjetsi
Pse ka xhelozi, vec ndjenja e frikes
Zemer t'Du shum prej meje kurr sdo ikesh

Nuk ka fjal boshe je kuptimi i ksaj bote
Gjitha kto ndryshun vetem nga ndjenja jote
Me Dashuri nuk luj Dashurin shum e ruj
Jo nuk muj ca kam mrena sun e pershkruj

Refren x2

Se Ti je Dashuria ime
Vetem Ty te kam ne mendjen time
Te kam ktu brenda vetes
Se Ti je kuptimi i Jetes

Verse : 2

Motivi i jetes sime Je ne mendjen time
Sa her qe t'kam larg te afroj me kujtime
Shum premtime i kem dhen sy me sy
Primtimet i mbajm as1her s'kem me u zhgenjy

Kurr mos me tradhtu tradhtin mos me mendu
Besen e kem dhen ne Dy jemi betu
Zemren ta Du ne asht mrena t'kam tatu
Nuk du gje tjeter vec me Ty me jetu

Nuk mjafton 1 dit 1 muj as 1 vit
Melodia ma e bukur ne Zemer m'je bo hit
Thell ne Zemer m'ke hi nuk ka ktu zili
Nuk ka monotoni je e vetmja bukuri

Nuk esht marrezi jo nuk ka problem
Je fillimi historis e kuptimi i jetes tem
Leht te ledhatoj te afrohem te perqafoj
Vetem Ty te mendoj vetem Ty te Dashuroj

Refren x2

Se Ti je Dashuria ime
Vetem Ty te kam ne mendjen time
Te kam ktu brenda vetes
Se Ti je kuptimi i Jetes.

Kristina Deda - Dashuria Ime

Kristina Deda
NESE SONTE THEHET GOTA
NESE ME NGUSHELON
GJITH BOTA
NESE DHE QIELLI QAN
SONTE PER MUA
JO SKAM ME TE HARRUAR

EDHE LULET DO VENITEN
EDHE SHOKT DO TME MERZITEN
EDHE ZEMRA QE PO QAN
HIQ PA NDAL JO KURR SDO TA FAL

REF 2x
DASHURIA IME
SOT ME KAN TREGU
DASHURIA IME
QE ME JE LARGU
DASHURIA IME
ME TY ISHA MESUAR
TI PER MU DO TMBETESH
I PAHARRUAR.

NDERSA GJITH QYTETI FLET
TI NE PREHER DIKUJT I BJEN
E UN PERQAFOJ NJE FOTOGRAFI
QE ME MBET NGA TI

E LA ZEMREN NDUAR TUAJ
TJETER KUSH TME KET ME SHKRUAN
KOH E FUNDIT KAM KUPRU
QE ME JE LARGU

REF 2X
DASHURIA IME
SOT ME KAN TREGU
DASHURIA IME
QE ME JE LARGU
DASHURIA IME
ME TY ISHA MESUAR
TI PER MU DO TMBETESH
I PAHARRUAR.

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Mentor Qeriqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë